Uzdrowiskowe miasto Busko Zdrój

luksusowy hotel

Co roku wybieramy się całą rodziną do Buska Zdroju. Zawsze rezerwujemy pobyt w Hotelu Bristol. Miasto Busko Zdrój położone jest w województwie świętokrzyskim i ma charakter uzdrowiskowy. Zawsze, kiedy rodzice chodzą na zabiegi zdrowotne, my korzystamy z czasu wolnego i udajemy się zwiedzać miasto. Miasto leży nad rzeką Nida. Rzeka, a w zasadzie sama woda jest największą atrakcją tego miasta. Zwiedziliśmy Sanatorium Marconi wraz z Pijalnią wody, z rodzicami wybraliśmy się do Parku Zdrojowego, w którym znajduje się tężnia solankowa Busko Zdrój, odwiedziliśmy również Kościółek św. Leonarda.

Jest to mały drewniany kościółek pochodzący z 1699 roku. Odwiedziliśmy również Olejarnie Zagłoby. Jest to miejsce, w którym można zobaczyć jak powstaje olej. Na koniec dnia dotarliśmy do świata Koziołka Matołka. Na kolejny dzień pobytu udaliśmy się do leżącego 80 kilometrów od Buska Zdroju Krakowa. Hotel Bristol wybieramy z rodziną, ponieważ jest to hotel czterogwiazdkowy, który znajduje się tuż przy Promenadzie i przy wejściu do Parku Zdrojowego. Hotel to wybudowany budynek w końcu XIX wieku Willa Bristol w którą po odrestaurowaniu wbudowano nową część uzdrowiskową oraz SPA.

Hotel Bristol w Busku Zdrój pomaga każdemu, kto tego potrzebuje odzyskać sprawność fizyczną. Posiadają duży zakres zabiegów, więc dla każdego się coś znajdzie. W hotelu znajduje się rewelacyjne SPA, z którego korzystaliśmy codziennie. Hotel dysponuje basenem wraz z jacuzzi oraz strefą czterech saun (fińska, parowa, biosauna, infrared). Dodatkowym atutem hotelu są: system jonizacji powietrza (pomaga osobom chorym na astmę lub osobą chorującym na gardło i krtań), oczyszczana Nano srebrem woda w basenie oraz mająca walor terapeutyczny sztuka.

W hotelu znajduje się strefa Medical Spa, która oferuje zabiegi odmładzające, jak również masaże relaksacyjne, pielęgnację dłoni i stóp czy też paznokci. Dział rehabilitacji, z którego chętnie korzystają rodzice oferuje zabiegi z zakresu fizykoterapii, balneoterapii, hydroterapii, jak również indywidualnych zajęć z fizjoterapeutą. Hotel oferuje duży wybór komfortowych pokoi. Hotel oferuje program lojalnościowy, z którego korzystamy z rodziną. Jest to program dla stałych gości. Hotel posiada łatwą i czytelną stronę internetową, na której możemy zarezerwować pobyt. W zakładce boutique hotel znajdziemy informację o wydarzeniach jakie są zaplanowane w hotelu, znajdziemy również informację o pokojach, informację o programie lojalnościowym. możemy również poczytać opinie gości, którzy już odwiedzili hotel.