Agnieszka Żelwetro

Absolwentka psychologii w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalistka psychologii klinicznej – neuropsycholog. Pracuje w Ośrodku Badawczo – Naukowo – Dydaktycznym Chorób Otępiennych w Ścinawie. W pracy klinicznej zajmuje się diagnozą osób z zaburzeniami poznawczymi oraz wprowadzaniem niefarmakologicznych metod oddziaływań. Prowadzi szkolenia dla kadr medycznych. Organizuje międzynarodowe seminaria neuropsychologiczne. Wykłada neuropsychologię na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, współpracuje z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, prowadzi zajęcia na podyplomowych studiach z Psychogerontologii. W pracy naukowej i klinicznej koncentruje się na procesach związanych ze starzeniem się umysłu oraz profilach neuropsychologicznych otępień.

Jest współtwórcą innowacji społecznej – „Teatru Reminiscencyjnego” z udziałem osób z zaburzeniami poznawczymi. Współpracuje z Ośrodkiem Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Psycheland we Wrocławiu. Pomysłodawca, współtwórca i prezes Fundacji „Sztukowanie Pamięci” na rzecz osób starszych, osób z zaburzeniami poznawczymi i ich rodzin.

Zastępca przewodniczącej Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego we Wrocławiu.

Koordynator wolontariuszy w schronisku na Monte do Gozo w Hiszpanii. Miłośnik Iberii i jazdy na rowerze. Fascynuje się fenomenem Camino de Santiago.

Abstrakt

Neuropsychologia procesów starzenia. Problemy i wyzwania terapii pacjentów w starszych wieku